Alla inlägg under juni 2013

Av Bennie Åkerfeldt - 29 juni 2013 14:56

På Riksteaterns Scenkonstportal kan du läsa mer om

Musik- och Berättargruppen SOM SAGT…


http://scenkonstportalen.riksteatern.se/producent/91   


 
JANUARI

7 januari SPF Svenljunga Församlingshem klockan 14,30 (En ruskig historia om vänskap)

11 januari Fristad Folkhögskola klockan 18,00 (En ruskig historia om vänskap)

21 januari V-partiet Lidköping klockan 19,00 (Resandeblod)

22 januari Gnosjö Bibliotek klockan 18,00 (Mordet på fattiggår'n i Örby Hult)

25 januari Viskadalens FHSK klockan 15,00 (Resandeblod)



FEBRUARI

3 februari Glasets Hus Limmared klockan 19,00 (En ruskig historia om vänskap)
5 februari Horreds Rödakorskrets klockan 18,30 (Mordet på fattiggår'n i Örby hult)

11 februari Ubbhults byalagscafé klockan 18,00 (samtal om romer)

12 februari SPF Kungsäter klockan 14,45 (En ruskig historia om vänskap)

27 februari SPF Fristad klockan 10,00 (Samtal om resandefolket)


MARS

3 mars Kristinehamns bibliotek klockan 19,00 (Vägarnas folk – drommens manusch)

4 mars Hallsbergs bibliotek klockan 19,00 (Vägarnas folk - drommens manusch)

5 mars Karlskoga bibliotek klockan 19,00 (Vägarnas folk - drommens manusch)

10 mars Mora ABF (Resandeblod)

11 mars Vansbro ABF (Resandeblod)

12 mars PRO Dalarna i Borlänge lockan 13,30 (Resandeblod)

12 mars Leksand ABF klockan (Vägarnas folk – drommens manusch)

13 mars Rättviks ABF klockan (Vägarnas folk – drommens manusch)

18 mars Hultsfreds kommun klockan 9,30 och 13,00 (Resandeblod)

18 mars Kråkereds bygdeförening Ubbhult klockan 19,00 (En ruskig historia om vänskap)

19 mars Råda Ordenshus Hagfors klockan (Resandeblod)

20 mars Fasaden Hagfors klockan 9,30 (Resandeblod)

25 mars Hönekullen Hajom klockan 20,00 (En ruskig historia om vänskap)

26 mars Alvesta Thalia klockan 9,30 & 15,00 (Resandeblod)

27 mars Alvesta Thalia klockan 9,30 & 15,00) Resandeblod)


APRIL

2 april PRO Gislaved  (Mordet på fattiggårn i Örby hult)

5 april (V) ABF Kronoberg Växjö IOGT Sigrfridssalen Vattentorget 1 klockan 14,30 (Resandeblod)

8 april Handelsanställdas årsmöte Linköping (Resandeblod)

9 april Strömkulleskolans café Bengtsfors klockan 19,00 (Resandeblod)

26 april GS Facket Avd 12 Dalarna (Resandeblod)

28 april Jämshögs FHSK klockan 18,00 (Resandeblod)
29 april Jämshögs FHSK klockan 11,00 och 13,00 (Resandeblod)


MAJ

3 - 18 maj Reportageresa i Rumänien - Moldavien - Ukraina (Bennie och SR reporter Glenn Möllergren)


JUNI

6 juni Hove leir Faervik Norge klockan 17,00 (Resandeblod)

10 juni Hotell Havanna Varberg Strängbetongs veteraner klockan 13,30 (En ruskig historia om vänskap)

16 juni PRO Ljungby klockan 15,30 (Vägarnas folk - drommens manusch)


JULI

8 juli Karl-Gustavs Bygdegård klockan 14,00 (En ruskig historia om vänskap)


SEPTEMBER

3 september Kommunal Borås klockan 19,30 (Dom som inte finns...)

22 september Föreningscenter PRO GBG 13,00 (Mordet på fattiggårn i Örby hult)

27 september Djurröds IP, Tollarp klockan 16,00 (Resandeblod)



OKTOBER

1 oktober Nyköpings FHSK klockan 13,00 (Dom som inte finns...)

7 oktober Ädelfors FHSK klockan 13,00 & 19,00 (Resandeblod)

8 oktober Lunnevads FHSK klockan 10,30  (Resandeblod)

12 oktober Holocostsentret i Oslo klockan 14,00 (Resandeblod)

13 oktober Fredrikshalds teater klockan  (Resandeblod)

14 oktober Moss bibliotek klockan 19,00 (Resandeblod)

15 oktober Glomdalmuseet i Elverum (Resandeblod)

21 oktober Oskarshamns FHSK klockan 10,30 (Resandeblod)

22 oktober Nya biblioteket i Skara klockan 19,15 (Vägarnas folk...)

23 oktober Församlingsgården Marstrand klockan 18,30 (Resandeblod)

24 oktober Guldkragen Borås klockan 18,00 (Resandeblod)


NOVEMBER

7 november Medborgarhuset Stockholm klockan 16,00 (Resandeblod)

13 november Falköpings bibliotek klockan 18,00 (Resandeblod)

16 november Örkenreds Föreläsningsförening Lönnsboda klockan 18,00 (Resandeblod)

17 november Kindaholms SPF klockan 14,00 (Dom som inte finns...)

21 november Arbetarrörelsens hus Borås klockan 18,00 (En ruskig historia om vänskap)

29 november GS Facket avd 4 Östra Småland Oskarshamn kockan 14,00 (Resandeblod)


DECEMBER

3 december Mariestads bibliotek klockan 19,00 (Resandeblod)

10 december Tibro bibliotek klockan 19,00 (Resandeblod)

ANNONS
Av Bennie Åkerfeldt - 29 juni 2013 14:53

Här på Riksteaterns Scenkonstportal kan du läsa mer om

Musik- och Berättargruppen SOM SAGT…


http://scenkonstportalen.riksteatern.se/producent/91   


DECEMBER

2 december Varbergs arbetarkommun Folkets hus klockan 18,00 (Resandeblod)

6 december Ågesta FHSK 2 föreställningar (Resandeblod)

8 december Göteborgs stadsmuseum klockan 13,00 (Resandeblod)

 

16 december Arbetslivsförvaltningen Borås stad klockan 19,00 (Resandeblod)


NOVEMBER 

4 november Folkets Hus Karlskrona klockan 19,00 (Resandeblod)

5 november Biblioteket Karlshamn klockan 19,00 (Resandeblod)

6 november Hantverksgården Hästveda klockan 19,00 (Vägarnas folk) 

7 november SPF Horred, Horreds bygdeård klockan 17,00 (En ruskig historia…)

9 november Skene Folkets hus klockan 13,30 Vänsterpartiet i Mark (Resandeblod)

11 november Götene Folkbibliotek klockan 19,00 (Vägarnas folk . drommens manusch)

13 november Örbygården SRF klockan 18,00  (Dom som inte finns)

16 november Örbygården klockan klockan 19,30 (Mordet på fattiggår’n i Örby Hult)

19 november Scala Teaterbiograf Ystad klockan 19,00 (Vägarnas folk – drommens manusch)

20 november Österlenmuséet ”Salen” Simrishamn klockan 19,00 (Vägarnas folk – drommens manusch)

21 november Landvetterträffen klockan 18,00 (En ruskig historia om vänskap)

22-23 november Nordic Romani Festival i Stockholm (Resandeblod + Workshop)

    

Vi spelar RESANDEBLOD på UNGA KLARA på Stockholms Stadsteater (kulturhuset plattan) på deras lilla scen.
23 november Kollektivet Sockenstugan (Vägarnas folk - drommens manusch) 

OKTOBER

1 oktober Växjö Stadsbibliotek klockan 18,00 (Resandeblod)

5 oktober Linköpings stadsbibliotek 14,00 (Resandeblod)

Inbjudna av bland annat Romanofolket Resande Östergötland.

 

7 oktober Öckerö bibliotek klockan 18,30 (Vägarnas folk – drommens manusch)

9 oktober Lindäng Skene Anhörigvårdare klockan 16,00 (Dom som inte finns…)

10 oktober Kalmar Stadsbibliotek klockan 17,30 (Resandeblod)

12 oktober Fritsla Rödakorskrets klockan 15,00 (Mordet på fattiggårn i Örby Hult)

12 oktober Fotskäls HBF klockan 18,00 (En ruskig historia om vänskap)  

13 oktober Hultafors bygdegård klockan 17,00 (Vägarnas folk – drommens manusch)

14 oktober Tingshuset Lerum klockan 19,00 (Vägarnas folk – drommens manusch)

16 oktober Lidköpings stadsbibliotek klockan 18,30  (Vägarnas folk – drommens manusch)

17 oktober Svenljunga Teaterbiograf klockan 18,00 Vägarnas folk – drommens manusch)

19 oktober ABF Dagsholm Färgelanda klockan (Resandeblod)

21 oktober Ellös Folkets Hus Orust klockan 19,00 (Vägarnas folk – drommens manusch)

22 oktober Fregatten Stenungsund klockan 19,00 (Vägarnas folk – drommens manusch)

23 oktober klockan 18,00 Helsingborgs bibliotek Blåkullagatan 5 (Resandeblod)

24 oktober klockan 18,00 Viktoriahuset Västra Fridhemgatan Helsingborg (Resandeblod)

27 oktober klockan 16,00 Götlunda Bygdegård (En ruskig historia om vänskap)

29 oktober klockan 19,00 Fristad FHSK (Resandeblod)

30 oktober klockan 19,00 Vimmerby bibliotek (Vägarnas folk – drommens manusch)


SEPTEMBER

9 september Tranemo bibliotek klockan 18,00 (Resandeblod) 


AUGUSTI

9 augusti Bräcke Loge Ånimskog klockan (Resandeblod) 



APRIL

5 april Fristad FHSK klockan 15,00 (Do som inte finns)

9 april Sätila Hembygdsförening klockan 19,00 (Mordet på Fattiggår’n i Örby Hult)

11 april Hjärt & lungsjukas förening i Mark klockan 18,30 (Mordet på fattiggår’n i Örby Hult)

17 april Haldens museum Norge (Resandeblod)

23 april Aoseum Åhus klockan 19,00 (Resandeblod)

27 april Göteborgs Universitet Pedagogen klockan 15,45 (Resandeblod)  


MARS

1 mars klockan 19,00 Scala biografen i Ystad (Resandeblod)

4 mars klockan 19,00 Reftele bibliotek (Vägarnas folk – drommens manusch)

5 mars Hultsfreds 9:or klockan 9,30 / 13,00 (Resandeblod)

6 mars klockan 18,30 Broaryds bibliotek (Vägarnas folk – drommens manusch)

9 mars Mölnlycke Kulturhus (Vägarnas folk – drommens manusch)

14 mars klockan 19,00 Torestorps Hembygdsförening (Mordet på fattiggår’n i Örby Hult)

15 mars klockan 17,00 Ulricehamns bibliotek. (Vägarnas folk – drommens manusch)

19 mars Torsby bibliotek klockan  (Resandeblod)

20 mars klockan 19,00 Fristad FHSK (Vägarnas folk – drommens manusch)

21 mars klockan 19,00 Olofströms bibliotek (Resandeblod)

23 mars klockan 13,00 Tranås Teaterförening Statt (Vägarnas folk – drommens manusch)

24 mars Upplandsmuseet klockan 12,30 och 15,00 (Resandeblod 2 föreställningar)  


FEBRUARI

1 februari klockan 15,00 Arbetsmarknadsdepartementet – Enheten för Diskrimineringsfrågor (Resandeblod)

6 februari Asa Föreläsningsförening Asa Bygdegård, Fraggahult klockan 19,00 (Resandeblod)

11 februari Göteborgs Stadsteater klockan 18,00 (Resandeblod)

13 februari klockan 19,00 IOGT-NTO Alingsås (Resandeblod)

19 februari klockan 9,30 / 12,00 Vallentuna Kulturhus (Resandeblod 2 föreställningar)

20 februari PRO Skene (Mordet på fattiggår’n i Örby Hult)

20 februari klockan 18,30 NHR i Mark, Örbygården (Vägarnas folk – drommens manusch)

25 februari Trelleborgs Bibliotek klockan 19,00 (Vägarnas folk – drommens manusch)

26 februari Kulturhuset Svalöv (Vägarnas folk – drommens manusch)

27 februari Osby bibliotek klockan 19,00 (Vägarnas folk – drommens manusch)

28 februari Kirsebergsbiblioteket Malmö klockan 18,00 (Vägarnas folk – drommens manusch)  


JANUARI 2013

10 januari klockan 9,30 Kyrkans hus i Tidaholm (Resandeblod)

23 januari klockan 18,00 Värmlands museum i Karlstad (Resandeblod)

29 januari klockan 18,00 Stadsbiblioteket i Borås (Resandeblod)  












ANNONS
Av Bennie Åkerfeldt - 29 juni 2013 14:50

2012

NOVEMBER

7 november klockan 10,30 Oskarshamns FHSK (Resandeblod)

10 november klockan 18,00 Sentrumhuset i Moss Norge (Resandeblod)

13 november klockan 16,30 PRO Västra Mark (Mordet på fatttiggårn i Örby Hult)

14 november klockan 15,00 SPF i Lidköping på Arena (Resandeblod)

20 november klockan 12,30 Soppteater Trollhättan (Tre Rädslor)

21 november klockan 19,00 Gagnef ABF (Resandeblod)

22 november klockan 19,00 Leksand ABF (Resandeblod)

24 november klockan 16,00 Kråkereds Bygdegårdsförening (Mordet på fattiggårn i Örby Hult)

OKTOBER

2 oktober klockan 19,30 Åkers föresläsningsförening. (Resandeblod)

6 oktober klockan 11,30 Kulturum Partille (Dom som inte finns…)

9 oktober klockan 18,30 Kinna Teater (”teaser” nya föreställningen och Dom som inte finns…)

10 oktober klockan 13,00 Billströmska FHSK. (Resandeblod)

16 oktober klockan 13,15 Kommunal Borlänge Aulan Västerås sjukhus (Resandeblod)

18 oktober klockan 18,30 Bohusläns museum (Vägarnas folk – drommens manusch)

19 – 21 oktober NORDIC ROMANI FESTIVAL i Stockholm (Resandeblod)

21 oktober  Skarpnäck (Resandeblod)

22 oktober klockan 13,00 Fellingsbro FHSK (Vägarnas folk – drommens manusch)

24 oktober klockan 10,00 Kunskapens Hus Mark (Resandeblod)

24 oktober klockan 18,00 Hjällbo Bibliotek klockan 18,00 (Vägarnas folk – drommens manusch)

25 oktober klockan 10,00 Senioruniversitetet i Borås (Resandeblod)

26 oktober 3 föreställningar i Eskilkstuna på Teaterns Lilla scen (Resandeblod)

 

SEPTEMBER

1 september Tösse Bygdegård, Åmål klockan 16,00. (Dom som inte finns…)

2 september Örebro länsmuseum klockan 15,30 (Resandeblod)

11 september SRF Kinna huvudbibliotek klockan 19,00 (Mordet på fattiggår’n i Örby Hult)

19 september Forsa FHSK Hudiksvall 3 föreställningar (Resandeblod)

25 september Hässleholms allmänna kulturförening klockan 19,00 (Resandeblod)

28 september Västerås Länsmuseum KLOCKAN 13,00 (Resandeblod)

29 september klockan 15,00 Folkets Hus Kungshamn (Resandeblod)

30 september klockan 17,00 Folkets Hus Lysekil (Dom som inte finns…)

 

AUGUSTI

14 augusti Kulturkalaset i Göteborg Rhösska Museet klockan 15,00 (Resandeblod)

15 augusti Kulturkalaset i Göteborg Göteborgs Stadsmuseum klockan 18,00 (Resandeblod)

 

JUNI

16 juni Hedemora Theaterlada (tid kommer senare) (Resandeblod)

MAJ

1-16 maj Aten Grekland stipendieresa

 

 

APRIL

3 april klockan 15,00 Fritsla-Skephults Röda Korskrets. (Resandeblod)

10 april klockan 14,00 ”Träffpunkten” Kyrkans hus Tidaholm (Resandeblod)

18 april klockan 10,00 Kommunal Bergslagens årsmöte Galaxen Borlänge (Resandeblod)

19 april klockan 19,00 RFHL Gävleborg (Resandeblod)

24 april klockan 13,00 Botkyrka FHSK Norsborg (Resandeblod)

25 april klockan 13,00 Nordens FHSK Biskops-Arnö (Resandeblod)

25 april klockan 19,00 Bålsta Bibliotek (Resandeblod)

26 april klockan 12,30 Romané Bučá med all personal på Scandic Foresta, Lidingö (Resandeblod)

27-30 april Aten Grekland stipendieresa

 

MARS

1 mars klockan 19,00 Munkedals Folkets Hus (Resandeblod)

4 mars klockan 15,00 Torestorps Bygdegård (Tre Rädslor – och vägen till Modet)

6 mars Fotomuséet Olympia i Falkenberg klockan 19,00 (Mordet på fattiggår’n…)

7 mars Kristinehamns bibliotek klockan 19,00. (Dom som inte finns…)

10-11 mars (privat bokning)

12 mars Mariannelund FHSK klockan 19,00. (Resandeblod)

13 mars Hultsfreds grundskola åk 9, 2 föreställningar, klockan 9,00 och 12,30. (Resandeblod)

14 mars Fristad FHSK klockan 13,00 (Resandeblod)

16 mars Timmersdala PRO klockan 14,00 (Mordet på fattiggå’rn..)

19 mars Gislaveds Folkets Hus klockan 18,00 (Tre Rädslor)

20 mars Vaggeryds bibliotek klockan 18,00 (Tre Rädslor)

21 mars Församlingshemmet Tranås klockan 18,00 (Tre Rädslor)

22 mars ABF Jönköping (Tre Rädslor)

23 mars Eskilstuna FHSK klockan 8,30 (Resandeblod)

24 mars klockan 16,00 Bohusläns Museum, Uddevalla (Resandeblod)

26 mars Värnamo FHSK klockan 18,00 (Tre Rädslor)

27 mars klockan 18,00 Kärrsgårdens samlingssal Habo (Tre rädslor – och vägen till Modet)

28 mars klockan 18,00 Månsidan, Gnosjö bibliotek (Tre Rädslor – och vägen till Modet)

29 mars klockan 15,00 Ädelfors FHSK (Resandeblod)

29 mars klockan 18,00 Ädelfors FHSK (Tre Rädslor – och vägen till Modet)

 

FEBRUARI

5 februari klockan 15,00 Skaftö folkets hus, Grundsund (Resandeblod)

25 februari klockan 14,oo Marks Härads Släktforskarförening (Mordet på fattiggårn i Örby Hult)

 

JANUARI

21 januari klockan 14,00 Örebro läns museum (Resandeblod)

25 januari klockan 10,30 Hellidens FHSK Tidaholm (Resandeblod)

 

 

 

 

 

 

Posted by bennie in Diverse | No Comments » |Edit

05-26-2010

Här har vi varit 2009 – 2011!

 
 

 

2011

ÄLVSJÖ FHSK fredagen den 28 januari klockan (tid meddelas senare)
ÅSARPS BIBLIOTEK söndagen den 30 januari klockan 15,30 (En ruskig historia om vänskap)
VIMMERBY BIBLIOTEK onsdagen den 2 februari klockan 19,00
LIONS Horreds bygdegård torsdagen den 3 februari klockan 18,30
NYKÖPINGS FHSK måndagen den 7 februari klockan 13,00 och 19,00
VÄSTERVIK STADSBIBLIOTEK tisdagen den 8 februari klockan 19,00
HJÄLMÅ SERVICEHUS tisdagen den 15 februari klockan 14,00
FRÖLUNDA KULTURHUS torsdagen den 24 februari klockan 18,00
STENUNGSSUND FREGATTEN lördagen den 26 februari klockan 14,00
FELLINGSBRO FHSK måndagen den 28 februari klockan 13,00
LUDVIKA BIBLIOTEK tisdagen den 1 mars klockan 18,00
LITORINA FHSK Karlskrona onsdagen den 2 mars klockan 13,30
LÖDÖSE MUSEUM torsdagen den 3 mars klockan 19,00
HESTRA BIBLIOTEK måndagen den 7 mars klockan 19,00
FALKENBERG Socialtjänsten tisdagen den 8 mars (två föreställningar) klockan 13,00 / 15,00
STRÖMSTADS MUSEUM onsdagen den 9 mars klockan 19,00
IF METALL GBG måndagen den 14 mars klockan 12,30
ÅSA FHSK tisdagen den 15 mars klockan 19,00
BROARYDS BIBLIOTEK onsdagen den 16 mars klockan 18,30
ÖRBY PRO torsdagen den 17 mars klockan 15,00 (Bara Bennie. Mordet på fattigår´n..)
ÖSTERLENS FHSK Tomelilla måndagen den 21 mars klockan 13,00
SIMRISHAMNS BIBLIOTEK måndagen den 21 mars klockan 19,00
HÖRBY METROPOL tisdagen den 22 mars klockan 19,00
OSBY BIBLIOTEK onsdagen den 23 mars klockan 19,00
LANDSKRONA FOLKETS HUS torsdagen den 24 mars klockan 19,00
ÄLVSBORGS LÄNS FÖRENINGSARKIVS ÅRSMÖTE I MARK lördagen den 26 mars klockan 12,30
BILLSTRÖMSKA FHSK måndagen den 28 mars (tid meddelas senare)
NÄSSJÖ BIBLIOTEK tisdagen den 29 mars klockan 18,00
LANDVETTER FÖRSAMLINGSHEM onsdagen den 30 mars klockan 13,00 ”En ruskig historia om vänskap”
MARIESTADS STADSBIBLIOTEK onsdagen den 30 mars klockan 19,00
ELLÖS FOLKETS HUS torsdagen den 31 mars klockan 18,00
REPORTAGERESA TILL RUMÄNIEN FÖR ATT SKRIVA OM ROMERNAS SITUATION DÄR 1-15 april
KULTURHUSET CUPOLEN VÄRNAMO måndagen den 18 april klockan 14,30
VAGGERYDS BIBLIOTEK tisdagen den 19 april klockan 18,00
SURTE GLASBRUKSMUSEET tisdagen den 26 april klockan 19,00
FRISTAD FHSK onsdagen den 27 april klockan 19,00
FOLKETS BIO ANGERED LITEN RESANDE/ROMSK FILMFESTIVAL onsdagen den 4 maj (tid meddelas senare)
VÄNERSBORGS FOLKETS HUS lördagen den 7 maj klockan 10,00
AXEVALLA FHSK tisdagen den 10 maj klockan 13,00
HERRLJUNGA BIBLIOTEK onsdagen den 11 maj klockan 19,00
ALLÈGÅRDENS PENSIONÄRSFÖRENING torsdagen den 12 maj klockan 14,00
KULTURHUSET FREGATTEN STENUNGSUND onsdagen den 18 maj klockan 18,30
LILLA BRÄCKE LOGE ÅNIMSKOG torsdagen den 16 juni klockan 18,30
7 september klockan 19,00 GÖTEBORGSOPERANS SKÖVDESCEN (Dom som inte finns)
10 september klockan 11,20 GRÄSTORPS KONSERTHUS
10 september klockan 18,45 DHR MÖLNDAL (Dom som inte finns..)
14 september klockan 19,00 HELSJÖNS FHSK
15 september klockan 9,30/13,30 HYLLIE PARK FHSK MALMÖ
15 september klockan 19,00 VISKADALENS FHSK (En ruskig historia om vänskap).
18 september klockan 18,00 KULTURFÖRENINGEN KILBOLOKALEN VÄSTERFÄRNEBO
21 september klockan 18,30 HULTAFORS STATIONSHUS
22 september klockan 19,00 SVENLJUNGA BIBLIOTEK
24 september klockan 16,30 STUVS BYGDEGÅRD I FRILLEÅS
27 september klockan 16,00 HOVS FÖRSAMLINGSHEM (En ruskig historia om vänskap)
29 september klockan 18,00 MEDBORGARHUSET SIBRÄCKE, TJÖRN
30 september klockan 8,40 MULLSJÖ FHSK
5 oktober klockan 19,00 KVARNKULLEN KUNGÄLV (Dom som inte finns)
6 oktober klockan 15,00 SÖRÄNGENS FHS NÄSSJÖ
10 oktober klockan 19,00 LANDSKRONA FOLKETS HUS (En ruskig historia om vänskap)
11 oktober klockan 19,00 ÅSTORP KULTURHUSET BJÖRNEN
12 oktober klockan 18,30 VOLLSJÖ BIBLIOTEK
13 oktober klockan 18,30 BROMÖLLA BIBLIOTEK
16 oktober klockan 13,00 REGIONMUSÉET KRISTIANSTAD
18 oktober klockan 17,00 ARBETAREFÖRENINGENS HUS TROLLHÄTTAN (Dom som inte finns)
19 oktober klockan 12,45 FORNBY FHSK
19 oktober klockan 19,00 BORLÄNGE BIBLIOTEK
23 oktober klockan 15,00 VÄNERBORGS MUSEUM
24 oktober klockan 13,00/18,00 MALUNGS FHSK
25 oktober klockan 19,00 VÄNERSBORG IOGT/NTO
26 oktober klockan 9,00 FOLKETS HUS BORÅS (Dom som inte finns)
26 oktober ABF FYRBODAL (Dom som inte finns)
27 oktober klockan 9,00 & 12,30 ÅGESTA FHSK (2 föreställningar)
6 november Anderstorps bibliotek klockan 12,00
8 november ABF Mötesplats Trollhättan klockan 18,30 (Dom som inte finns…)
12 november premiär Tre Rädslor Skene Folkets Hus klockan 1600
14 november Örebro FHSK klockan 10,30
14 november Melleruds bibliotek klockan 18,30
15 november Gislaveds bibliotek klockan 18,30
16 november Trollhättans Teaterförening klockan 12,00 (Dom som inte finns…)
18 november Bagaren serviceboende klockan 14,00 (Mordet på fattiggår’n)
18 november Kulturnatta i Skövde klockan 22,00 (Dom som inte finns…)
24 november Lidköping IOGT klockan 15,00
29 november Hultsfred Valhall klockan 18,30
9 december klockan 18,30 Kinna Teater ”Hopalägget” (Dom som inte finns…)
 
  
  
HÄR HAR VI VARIT 2009/2010:  
Turnépremiär KINNA TEATER 17/1 2009, SKARA BIBLIOTEK, VARA BIBLIOTEK, VISKADALENS FHSK, ULRICEHAMNS STADSBIBLIOTEK, FAGERÅS PASTORATS HBF, GÖTENE BIBLIOTEK, TIBRO BIBLIOTEK, KARLSBORG HAGANÄSET, SVENLJUNGA BIBLIOTEK, ÖXABÄCKS HBF, SKÖVDE BIBLIOTEK, NOSSEBRO BIBLIOTEK, HJO BIBLIOTEK, STOCKHOLM HUSBY BIBLIOTEK, ABF HALLAND, LIDKÖPINGS BIBLIOTEK, BORÅS, STADSBIBLIOTEK, UNDENÄSGÅRDEN, FALKÖPINGS BIBLIOTEK, HINDÅS STATION, FACKENS HUS HALMSTAD, SKÖVDE KULTURHUS PRO, HAJOM RÖDAKORS, HERRLJUNGA KULTURHUS, VISKADALENS FHSK, PIPERSKA STIFTELSEN Lundsbrunn, LANDVETTER Församlingshem, REUMATIKERFÖRENINGEN KINNA, STRÖMKARLSGÅRDEN TROLLHÄTTAN, MÖLNDALS BIBLIOTEK, LIDKÖPINGS PRO, VARBERGS BIBLIOTEK, MARKS KOMMUN IFO, BOHUSLÄNS MUSEUM, TROLLHÄTTANS SFF, CAFE’ SPIKET Ljungby, ALINGSÅS BIBLIOTEK, SKÖVDE, VARGÖN, MUNKEDAL, KINNA, FRITSLA, VÄSTERÅS, JÖNKÖPING, HELSINGBORG, MARIEHOLM, SKURUP, TRELLEBORG, MALMÖ, OSKARSHAMN, VÅRGÅRDA, TROLLHÄTTAN, GNOSJÖ, VARA, HÄLLEVADSHOLM, FOLKETS HUS Hovmantorp, HUSKNUTEN Halmstad, TIDAHOLMS BIBLIOTEK, ÖRT &BERÄTTARBODEN Ätran, HENÅNS BIBLIOTEK Orust, GESEBOLS HBF, KULTURHUSET Markaryd, PARTILLE BIBLIOTEK, PRO TROLLHÄTTAN, KUNGÄLVS BIBLIOTEK, GÖTEBORGS OPERANS SKÖVDESCEN, PRO HERRLJUNGA, CENTRUMHUSET Götene, VALLÅS BIBLIOTEK HALMSTAD, BORÅS SFF, MÖLNLYCKE PRO, HÄRRYDA VÄSTARVET, VISKADALENS FHSK, KUNGÄLV NORDISKA FHSK, HAJOM, GÖTEBORG, BORÅS, BJÖRKETORP, SKENE, LILLA-EDET, VARA, RYDAL, STRÖMSTAD, KARLSTAD, LERUM, KORTEDALA, GRÖNAHÖG, LYSEKIL, TRÄDET, KRISTINEHAMN, ARVIKA, LIDKÖPING, SKÄRHAMN, VÅRGÅRDA, HALLSBERG, KARLSKOGA, UDDEVALLA, DALS ED, ÅRJÄNG, MÖLNLYCKE, GÅNGHESTER, HÄLLEFORS FHSK, SKENE BIBLIOTEK, VÄNERSBORG, DALSLANDS FHSK, HERRLJUNGA, ÖCKERÖ
Tidigare månad - Senare månad

Presentation


Musik- och Berättargrupppen SOM SAGT...
TURNEPLAN

Fråga mig

3 besvarade frågor

Kalender

Ti On To Fr
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
<<<
Juni 2013 >>>

Sök i bloggen

Senaste inläggen

Kategorier

Arkiv

RSS

Besöksstatistik

Följ bloggen

Följ turneplan med Blogkeen
Följ turneplan med Bloglovin'

Skaffa en gratis bloggwww.bloggplatsen.se